Novinky a akce 2011

31. 7. 2011 – 28. 7. 2012 - NÁBŘEŽÍ SOCHAŘŮ

IX. ročník plenérové expozice soudobých plastik vytvořených na Hořickém mezinárodním sochařském symposiu. Celoročně na Tylově nábřeží a náměstí Svobody. Vernisáž Nábřeží sochařů s bohatým doprovodným programem proběhne v neděli 31. července 2011 od 21 hodin.

2. – 5. 7. 2011 - FESTIVAL ROCK FOR PEOPLE

Také v roce 2011 přivítá v pořadí již 17. ročník Rock for People přes 150 světových i domácích skupin a interpretů,aby návštěvníkům nabídl čtyřdenní opulentní hostinu a z Hradce Králové vytvořil pravou evropskou hudební metropoli. Dávno už nejde jen o muziku! Rock for People zve obyvatele i návštěvníky Hradce Králové a okolí všech generací. Přijďte v co nejhojnějším počtu – je to i váš festival!

1. - 2.7. 2011 - 145. VÝROČÍ BITVY U HRADCE KRÁLOVÉ

Pietní vzpomínkové akce na jednu z největších bitev 19. století. Mezinárodní setkání klubů vojenské historie,slavnostní průvody městem,koncerty historických muzik,kulturní program,odborné semináře. Rekonstrukce bitevních událostí na autentických místech bojů,dobové polní ležení,střety jezdectva,bodákové útoky pěchoty,dělostřelectvo,pyrotechnické efekty,filmová režie s odborným komentářem.

21. - 30.6. 2011 - DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ

Závěr divadelní sezony již tradičně patří proslulému mezinárodnímu festivalu,během nějž se odehrají více jak dvě stovky představení všech žánrů. Součástí XVII. ročníku největšího svátku divadla ve střední Evropě je open air program,který je otevřen všem divadelním souborům. Účinkující vystupují v uličkách starého města,na pěších zónách moderního města,v parcích,zkrátka všude,kde si soubory najdou své diváky.

18. - 19. 6. 2011 - DEN LABE 2011

Během dvoudenního programu vystoupí hudební skupiny a mnoho dalších celebrit. Tradičním lákadlem jsou dračí lodě a občerstvení všeho druhu. 18. 6. se bude konat DEN LABE s Trubačovou lávkou a celodenním dětským dnem pro všechny školky a školy v Hradci Králové zdarma. Vyvrcholením bude souboj univerzit Hradce Králové a Pardubic na osmiveslicích. 19. 6. v sobotu budou na Labi soupeřit všechny firmy a neziskové organizace na dračích lodích.

25. - 28. 5. 2011 - NA JEDNOM BŘEHU - IX. ROČNÍK WORLD MUSIC FESTIVALU

Devátým rokem se do Letního kina v Hradci Králové vrací výkvět evropské world music - festival Na jednom břehu. Letos poprvé i v klubových scénách a netradičních prostorách. Dramaturgie nabízí jak kultovní matadory,tak i hvězdy čerstvě zářící. Na jednom břehu se snoubí world music,funky,soul,reggae,elektronika i jazz,taneční i poslechová scéna. Svoje hudební kořeny tu předvádí muzikanti z Evropy,Afriky,Ameriky i Asie.

1. 5. 2011 - STŘEDOEVROPSKÝ JAZZOVÝ MOST

Hradec Králové uvítá již po desáté jazzové a dixielandové kapely ze střední Evropy,aby spolu s českými umělci předvedly své interpretační umění. Festival je pořádán ve spolupráci s partnery z Banské Bystrice (SK),Salgótarjánu (H) a Tarnova (PL) a je součástí UNITED EUROPE JAZZ FESTIVAL.

23. - 24. 4. 2011 - XII. GRAND PRIX HRADEC KRÁLOVÉ - SVĚTOVÝ POHÁR KARATE

Třídenní závody v parkurovém skákání. Soutěže pro kategorie děti,junioři,mladí jezdci a senioři. Doprovodný program pro děti i dospělé. Těšit se můžete na jízdu na čtyřkolkách,oslících a ponících,výstavu zahradní techniky,osobních automobilů a trucků.

10. - 17. 4. 2011 - IX. ROČNÍK PŘÍRODOVĚDNÉ OLYMPIÁDY ZEMÍ EU

European Union Science Olympiad (Přírodovědná olympiády zemí EU,EUSO_2011) byla založena v roce 2002,první ročník se konal v irském Dublinu v roce 2003. Jedná se o týmovou soutěž,určenou pro studenty do 17 let. Každý stát může vyslat do soutěže maximálně dva týmy (6 studentů) a tři mentory. Česká republika získala dvakrát za sebou zlaté medaile (2009,2010) a pohár pro absolutního vítěze. 9. ročník European Union Science Olympiad bude probíhat na Univerzitě Pardubice a Univerzitě Hradec Králové. Hlavními organizátory soutěže jsou:Národní institut dětí a mládeže MŠMT,Praha;Univerzita Hradec Králové,Přírodovědecká fakulta;Univerzita Pardubice,Fakulta chemicko-technologická a Univerzita Karlova Praha,Přírodovědecká fakulta.

18. - 19. 3. 2011 - INFOTOUR A CYKLOTURISTIKA

Veletrhy Infotour a cykloturistika se již 12 let řadí mezi největší regionální veletrhy v České republice. Prezentují se zde kraje,obce,regiony,cestovní kanceláře a agentury,vydavatelství a další subjekty z oblasti CR. Součástí veletrhu je bohatý doprovodný program cestopisných přednášek pro veřejnost. Hlavním tématem pro rok 2011 je rodinná turistika.

<< 1 2 3 >>